Passolig uygulaması nedir ?

Passolig uygulaması nedir ? Passolig uygulması başlıyor. Passolig uygulaması nedir ? Türk futbolundan elektronik bilet uygulaması. Passolig ne zaman başlıyor ?
Passolig uygulaması nedir ?
Passolig uygulması başlıyor. Passolig uygulaması nedir ? Türk futbolundan elektronik bilet uygulaması. Passolig ne zaman başlıyor ?

TFF'nin yaptığı açıklamaya göre biletlerde kağıt dönemi sona eriyor artık Passolig uygulaması ile elektronik kart uygulaması yürürlüğe giriyor.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu'nun getirdiği e-bilet projesi kapsamında bir yenilik olan Passolig kart; stadyumlara girişi sağlayan ve kişiye özel bir sportif kimlik kartı olmanın yanı sıra, alışveriş ve ulaşım başta olmak üzere günlük hayatın birçok alanında kullanılabilecek.

Bu kart ile futbol severler sıra beklemeden maça giriş yapabileceki ayrıca bu kartı banka kartı, ulaşım kartı, indirim kartı ve kredi kartı olarak kullanılabilecek.

Passolig nasıl çalışacak?

Artık maçlara girmek isteyen taraftarlar "www.passolig.com.tr" internet sitesi veya özel satış noktalarından Passolig kartlarını alacak.

Passolig kartları kişiye özel olacak ve satın alınan elektronik maç biletleri bu kartlara yüklenecek. Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecekler ve kendi koltuklarında oturabilecekler.

Passolig kartlar ister internetten, ister cep telefonundan "www.passolig.com.tr"ye girip kolayca alınabilecek. Sporseverlerin kartlarını alabilmeleri için, başvuru formunu doldurup, fotoğraflarını yükleyip, ödemeyi gerçekleştirmeleri yeterli. Sonrasında Passolig kartlar isteyene kurye ile adresine gönderildiği gibi, isteyene de stadyum gişeleri ya da belirli PTT şubelerinden teslim edilebilecek.

Bu sezon alınacak olan Passolig elektronik kartlar 2014-2015 sezonu sonuna kadar geçerli olacaktır

Passolig kartı satışının son günü 14 Nisan. 14 Nisan'dan sonra Passolig kartı sahibi olmayanlara maç bileti satışı yapılmayacak.

Passolig kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye (koltuk numarası, maç saati, maçın oynanacağı tarih, maçın oynanacağı stadyum vs) rahatlıkla ulaşabilecek.

Kombine kart sahipleri 2013-2014 sezon sonuna kadar mevcut kombine kartlarıyla statlara giriş yapabilecekler. 2014-2015 sezonu için kombine kart almak isteyen taraftarların Passolig Elektronik Kart sahibi olmaları gerekecek.
Bu haberi sosyal medyada paylaş:
ETİKETLER :

Passolig uygulaması, Passolig,

Konular