Statlarda akıllı bilet dönemi başlıyor

TFF ve Turkcell arasındaki varılan işbirliği kapsamında artık maç biletleri tek bir SMS ile cebe gelecek.

A Milli Futbol Takımı Ana Sponsoru Turkcell ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) stadyumlarda yeni bir dönemin kapılarını açacak teknolojik işbirliğine vardı. Taraflar arasındaki anlaşma çerçevesinde Türkiye'de ilk defa 11 Eylül 2012'deki Türkiye-Estonya ve 12 Ekim'deki Türkiye-Romanya milli maçlarında pilot denemeleri yapılan Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi yaygınlaştırılarak tüm maçlarda kullanılabilecek.

Biletler artık tek SMS'le cepte

Tüm cep telefonları modelleriyle uyumlu olan ve tek bir SMS ile maç biletlerini cebe getiren Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar cebine gelen bileti stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca giriş yapabilecek. Taraftarı kuyrukta beklemek, bileti evde unutmak, internetten alınan bileti basmak gibi zahmetlerden kurtaracak olan Turkcell Akıllı Bilet uygulamasında aynı zamanda taraftarlara yönelik özel sürprizler ve dönemlik fırsatlar da yer alacak.

TFF ve Turkcell işbirliği sayesinde Turkcell Akıllı Bilet uygulaması ilk olarak 14 Kasım 2012'de Türkiye – Danimarka maçında hayata geçiriliyor.

Süreyya Ciliv: 500. milli maçımız, Akıllı Bilet'in hayatımıza girdiği maç olarak tarihe geçecek"

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Mobil teknolojiler, hayatı çok daha kolay hale getirerek alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Bugün TFF ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akıllı Bilet devrimi, çok yakında stadyumlardan sinemalara, konserlere, hatta toplu taşımaya kadar pek çok alana yayılacak. Türkiye-Danimarka maçı, 500'üncü milli maçımız olma özelliğiyle tarihi öneme sahip. Bu maç, aynı zamanda Turkcell Akıllı Bilet'in hayatımıza girdiği maç olarak tarihe geçecek. Ana sponsoru olduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile bugüne dek büyük bir uyum içinde sürdürdüğümüz iş birliğimizi, teknoloji alanına taşımaktan ve futbolseverlerin hayatını kolaylaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ise Turkcell ile yaptıkları işbirliğinin ve Akıllı Mobil Bilet servisinin kendileri önemini şöyle açıkladı:

"Turkcell ile Federasyonumuz arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığımız, her geçen gün biraz daha güçleniyor. Karşılıklı güven ve uyumun getirdiği bu birliktelik, yeni uygulamalarla futbolumuz adına önemli ufukların açılmasını da sağlıyor. Ana sponsorumuz Turkcell ile bu defa akıllı bilet uygulamasını devreye sokuyoruz. Mobil teknolojinin devrim niteliğindeki bu yansıması, futbolseverlerin yıllardır süregelen bilet peşinde koşma alışkanlıklarının, çok büyük bir kolaylıkla yer değiştirmesini ve sona ermesini beraberinde getiriyor. Milli takımımızın Danimarka ile oynayacağı 500. maçta uygulamanın ilk kez yapılıyor olması, bu büyük adıma çok anlamlı bir değeri katıyor."

1 bilet alana 1 bilet de hediye

14 Kasım Çarşamba günü saat 21:00'da oynanacak Türkiye-Danimarka özel maçında gnçtrkcll'lere özel 7 bin Turkcell Akıllı Bilet ayrıldı. Akıllı Bilet almak isteyen gnçtrkcll'lilerin, cep telefonlarından BİLET yazıp 3544'e SMS olarak göndermeleri yeterli. Üstelik bir Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'ye bir bilet de gnçtrkcll hediye ediliyor. 15 TL'lik bilet ücreti, kullanıcıların cep telefonu faturalarına yansıyor. Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'lilerin maça girmesi için tek yapması gereken Ali Sami Yen Spor Kompleksi'deki özel gişelerde biletini cepten okutmak.

Konular