Sığmıyoruz

Pazar günü şampiyonluk maçına çıkacak olan G.Saray, Arena'ya sığmıyor 45 bini kombineli 52 bin kapasiteli stada iki günde 50 bin bilet talebi geldi

İnşaatı sırasında "Galatasaray bu stadı nasıl dolduracak?" denilen Türk Telekom Arena'ya sarı-kırmızılı taraftarlar sığmıyor. Bu sezon derbiler ve Şampiyonlar Ligi maçlarını kapalı gişe oynayan Galatasaray'ın Pazar günü oynayacağı Sivasspor maçı için 50 bin bilet talebi geldi. 45 bin kombine kart sahibi taraftarın yanında az sayıda taraftar şampiyonluk maçı için bilet arayışına girerken, dün satışa çıkan biletler de kısa sürede tükendi. 52 bin kapasiteli Türk Telekom Arena için şimdi Galatasaray camiasında "100 bin kapasiteli stadımız olsa, yine doldururduk" yorumları yapılıyor.

Yeni kombineler için geri sayım
Galatasaray'da gelecek sezonun kombine kampanyası için takımın şampiyonluğunu ilan etmesi bekleniyor. Sarıkırmızılı takımın Pazar akşamı 19. şampiyonluğunu ilan etmesi halinde yeni sezon kombinelerinin fiyatlarının açıklanacağı ve Haziran ayı başında da önceliğin eski kombine sahiplerinde olacağı öğrenildi. Sarı-kırmızılı kulübün yeni sezonda kombine fiyatlarına yüzde 20 zam yapması bekleniyor.

CAMP NOU
Barcelona'nın efsane stadı Camp Nou, 98 bin 787 kişilik kapasitesiyle Avrupa'nın en büyüğü durumunda.

SAN SIRO
Milan ve İnter kulüplerinin ortak kullandığı Milano'daki San Siro'nun kapasitesi 80 bin 18 kişi.

SANTIAGO BERNABEU
Galatasaray'ın geçen ay ter döktüğü R. Madrid'in stadı Santiago Bernabeu'nun kapasitesi 85 bin 454

SIGNAL IDUNA PARK
Şampiyonlar ligi'nde finale yükselen Borussia Dortmund'un stadı Signal İduna Park'ın kapasitesi 80 bin 645 kişi.

Konular